Nytt år, nytt hår

 
Gisses vad mitt hår växt det senaste året! Jag brukar gå till frisören ungefär en gång per år, så har jag gjort i flera år. Det är alltid så himla roligt då det blir en sån extrem förvandling! Sist jag klippte mig var jag gravid i vecka 32, med andra ord ett år sedan. Det var hög tid att gå till Linn igen.
 
Här ser ni mitt hår före.. Tack och lov så berörs mitt hår väldigt lite av graviditet och amning. Det beter sig ungefär som vanligt, men det har blivit såå slitet. Och orange?
 
Nu kikar vi på efterbilden tycker jag!
 
 
 
Alltså WOW!
 
Jag brukar frixa frillan i samband med att jag ska fylla år. Blir ju hur bra som helst att fira min 34:e födelsedag (som är imorgon) med nytt och fräscht hår! Speciellt nu när allt annat är rätt grått och glåmigt, haha.
 
 
 

#1 - Hemma Hos Felicia

wow, älskar färgen!!

Svar: Åh tack, jag med!!! 😍😘
idasida

Ida Jerrevik - idasida.se (@idasidan)